Collegium XR

Ośrodek badawczy nad VR, AR i XR Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Wydział Sztuki w Sieci 2021

Podczas Wydziału Sztuki w Mieście 9.0 prezentujemy projekty w rozszerzonej rzeczywistości – serię galerii zbudowanych w VR-owym środowisku Mozilla Hubs.

Użytkownicy platformy mogą przemieszczać się po wirtualnej ekspozycji korzystając z wybranych avatarów, zwiedzać, eksplorować wykreowane przestrzenie. Szereg pomieszczeń prezentuje dzieła sztuki i dzieła projektowe zrealizowane przez studentów i pracowników Wydziału Sztuki. Przeniesione do wirtualnej rzeczywistości nabierają nowego kontekstu.

Premiera galerii nastąpiła w sobotę 19.06.2021. Było można wtedy zagłębić się w poziomach 3D naszpikowanych najnowszą sztuką wizualną. W kolejnych dniach można było spotkać twórców podczas symultanicznego wernisażu w kilku przestrzeniach VR na raz.

Projekt to sieć pokoi / przestrzeni z naszymi pracami, w którym jest możliwość przechodzenia z pokoju do pokoju niczym w prawdziwym muzeum.

WSWS 2021: WHAT’S UP

WSWS 2021: HORROR VACUI